1 Nisan 2012 Pazar

Fransa Seyahati

Geçen hafta yine yollardaydım. Bunca ülkeye gittim ama Fransa'yı görme şansım hiç olmamıştı. Bu yüzden bu seyahate daha bir istekli gittim. Hemen fotolara geçelim.


Paris'in kuzeybatısında bulunan Puteaux-La Défense bölgesinde kaldım. Buradan tren, metro veya tramvay ile Paris'in merkezine ulaşmak çok kolay. La Défense çok yüksek ve tamamen camdan oluşan binalar ile çevrili bir iş merkezi. Aynı zamanda bu iş merkezlerinin tam ortasında insanların vakit geçirebileceği bir alan oluşturulmuş. Alışveriş merkezleri de var. Bu bölgedeki mimari de çok enteresan.
Gece dönüşte bir de uzun süreli pozlama denemesi yaptım. Büyük hali için buraya bakabilirsiniz.Ertesi akşam da Quartier latin denen yere gittim. Burada bir çok restaurant ve normale göre daha geç kapanan dükkanlar bulabiliyorsunuz.

Ertesi gün boş vaktimde ise, Paris'e giden herkesin dilinden düşürmediği Champs-Élysées'e gittim. Burada önce Arc de Triomphe de l'Étoile'in bir kaç fotoğrafını çektim. Sonra Champs-Élysées'e'de dolandım. Neden bu kadar abartılan bir yer hiç bilemiyorum. Bildiğin Bağdat Caddesi'nin geniş hali:) Benim ilgimi çeken tek şey, dev Virgin Megastore ve Disney Store oldu. Virgin mağazasında salya akıtıp çıkmaktan başka bir şey yapamadım çünkü her şey Fransızca. DVD'Ler Blueray'ler, çizgiromanlar(çeşit konusunda bu kadar fazlasını hiçbir yerde görmemiştim) her şey... Disney Store'da ise en güzel oyuncaklar bana göre Disney Animators Collection'dı. Bütün Disney bebelerini mükemmel şekilde kolleksiyon figürüne dönüştürmüşler.Buradan da Paris'e gelip de görmeden gitmek olmaz diyerek Eiffel Kulesine gittim. En üst kata çıkmak için çok sıra vardı bu yüzden ben de sadece aşağıdan fotoğraflarını çekmekle yetindim.Daha büyük hali için buraya bakabilirsiniz
Alttaki de Seine nehrinden bir kare. Uzun pozlama ile çektim, üst kattaki ışık demeti giden trene ait.Son olarak eklemek istediğim konu ulaşım. Metro, tren, tramvay, hepsi o kadar güzel çalışıyo ve ayarlanmış ki, Paris'de ve çevresinde seyahat etmek çok hızlı ve kolay.7 yorum:

[Reply] Hesionka dedi ki...

eh zemin araştırması yaptığına göre pinçomuzu alıp gitmek şart oldu babası :D

[Reply] Loreathan dedi ki...

Euro Disney'e götüreceğim pinçomu^_^

[Reply] JAMES WHITE dedi ki...

Olm blogger a yaz bööle geri döndün sanırım sevindim. Ne o wordpress neyin. Fotolar şaane bu arada :D

[Reply] msdundar dedi ki...

Bende haftaya gidiyorum Paris'e, La Défense mimarisi gerçekten çok enteresanmış. Fotoğraflar için teşekkürler.

[Reply] Matissera dedi ki...

Loree fotoğrafların hepsi birbirinden güzel, uzun pozlamalılara da ayrıca bayıldım, Umarım en kısa sırada ailecenek de gidersiniz :D

[Reply] Loreathan dedi ki...

@Matissera

Teşekkürler Maticim^^

[Reply] Loreathan dedi ki...

@msdundar
Nasıl geçti seyahat?

Yorum Gönder

 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...