15 Mayıs 2009 Cuma

I am NOT done with the islandDesmond abi demişti bu sezon ortalarında "I am done with the island", ama "I am not done" daha Desmond'ım.

Ya yine aylarca merakta kalıcaz, böyle yerde kesilirmi .

Diziyi izlememiş olanlar, izlemeyi planlayanlar veya da daha son bölümü izlememiş olanlar buradan sonrasını okumasın.

***SPOILER ALERT****

Dikkat çeken noktalar;


Richard Alpert'a Ricardus denmesi ve yaşlanmamasının sebebinin Jacob olduğunu öğrenmemiz.

Zavallım Locke ölüymüş gerçekten.

Ben ve Widmore' arasındakinden daha da büyük bir güç çatışması varmış meğersem.

Jacob geçmişte ziyaret ettiği herkese çaktırmadan dokunuyor, bunun bir sebebi olmalı. Kate'in burnuna, Jack'e çikolata verirken eline, Sawyer'e kalemi verirken eline, Jin ile Sun'a düğünlerinde, Locke'a düştükten sonra yerde ve Hurley'e takside. Sanırım bi tür Jedi Mind trick'in dokunarak versiyonu veya Wolverine'in manitasının yaptığı gibi dokunarak düşünceleri manipüle etme özelliği filan var ama niye?Niye aklını alıyosun çocukların.

Hurley'in son sezonda baya bi olayını göreceğiz sanırım, Jacob dediyse doğrudur.

Heykelin tamamını görebildik sonunda.

Yönetmen ve senaristlere veryansın ettiğimiz noktalar,

Juliet'in çukurlara düşüp kanaması, muhtemelen ölmesi

Locke'un ölü olduğunu öğrenmemiz

Charlie'nin Claire'e bıraktığı yüzüğün, Claire'e hiç ulaşmamış olduğunu görmemiz

Ben'i madara etmeleri, ayıp lan Benjamin Linus bu, tüm adayı uçurucak bence sezonun sonunda, heykelini dikecekler. Normal 5 parmaklı heykel.

Sayid'in vurulması ve muhtemelen ölecek olması

Ya düşündüm de, sanki Jacob fake. Bir hinliği, kurnazlığı var kötü olan o sanki nedense. Veya da sanki bir planı var, ölmesi farketmiyecekti o yüzden karşı koymadı Ben'e.

İlk sahnede Jacob'a beyaz diğer adama siyah kıyafet giydirmeleri "al, bu iyi bu kötü"anlamında mı? yoksa yine bir fake mi attılar. Bilemedim.

Sezonun sonundaki klasik siyah ustune beyaz lost logosu yerine, beyaz üstüne siyah Lost logosu vermeleri tüm dengeler değişti mesajı mı?Yoksa sadece patlamanın etkisi ile etraf beyaz kaldı da o yüzden mi?

Bu arada okuduğum teoriler, sezon yorumlarında filan hiç görmediğim birşey var. Iliana denen hatunu Jacob ziyaret ediyor. Kadın yara bere içinde, sanki yanmış gibi. Gelecek mi? Geçmiş mi nedir orası?John Locke'un cesedini adaya getirin mi diyor orada?Yoksa adadaki patlamadan sonrasında mı geçiyor o olay, hani sanki patlamada yaralanmış hatun gibi.

Bu arada yukarıdaki göz, sezon 6 promo videosunun sonunda çıkıyor. Bu gözün Jack olduğunu iddia edenler var ki benziyorda. İki gözü karşılaştıran bir animasyon yapmışlar. Şuradan buyurun

"Asker yolu beklemekten daha zordur Lost yeni sezon beklemek" -Anonim.

2 yorum:

[Reply] Minik dedi ki...

Bence Jacob Locke un kiligina girdi, Locke aslinda olu ama Jacob oldugunde zaten Lockein bedenindeydi :P Gerci Jacob oldu mu olmedi mi o da mechul daha...

[Reply] Loreathan dedi ki...

İyice kafam karıştı şimdi ahhaha:D http://darkufo.blogspot.com/ burada güzel teoriler var bi bak derim:)

Yorum Gönder

 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...