12 Haziran 2009 Cuma

Şarkının sahibi geldi, adam geldi kaçın.

Sabah işe giderken radyoyu açtığımda direk karşıma tanıdık bir tını çıkınca sevindim, Radiohead'den Street Spirit(Fade out) şarkısı çalıyordu. Ama 2 saniye sonra "Bu ne oğlumm?" dedim istemsizce. Çünkü çalan, şarkının saçma sapan duptısduptısduptıs remix haliydi.

Ya DJ olmaya özenmiş tırt insan, başka şarkı mı yoktu da bu güzelim bunalım şarkıyı duptısa çevirdin. Olacak iş mi?Thom Yorke sakin adamdır ama tersi pistir. Hadi o birşey yapmadı, bu sefer ben döverim seni ıslak odunla. Oğlum aklın varsa kaç. Power Fm seni de kınıyorum bu konuda.

Thom abi zaten hisli insan, remixi duyunca bak ne hale geldi.Bu arada az önce öğrendim ki Air France faciasından uçağa binmeyerek kurtulan kadın, trafik kazasında ölmüş. Aynı Final Destination filmindeki gibi....

I can feel death, can see its beady eyes
All these things into position
All these things we'll one day swallow whole
And fade out again and fade out again

9 yorum:

[Reply] Bugra dedi ki...

Oha, harbiden Final Destination gibi olmu$ hatunun sonu.. Pehh.

[Reply] Loreathan dedi ki...

Evet malesef. Ailesinin durumunu düşünemiyorum. Felaketten kurtulduğuna sevinirken böyle bir haber, kötü bir şaka gibi gelmiştir.

[Reply] Unknown dedi ki...

radiohead e saygısızlık yapanları lime lime edesim geliyor. lan it sen kimsin lan.
zaten adamlar kendi kendilerine tribe girip dım tısa bağladılar. belli bir yaştaki bir grup insanın bağrında, güzide bir yere sahip ilk 3 albüme dokunma bari demi.
yorumuma son verirken aklıma radioheadle alakalı bir anım geldi ama onu bloga yazayım uzun kaçmasın burda.
tamam tamam gittim.

[Reply] voodoo girl dedi ki...

ya o şarkı mutluluk sarhoşuyken bile adamın ağzına sıçıp bunalıma sokma potansiyeli taşıyan nadir şarkılandardır ne remixi. bence bazı şarkıların coverlanması, remixinin yapılması falan yasaklanmalı direk.

[Reply] Loreathan dedi ki...

Yasaklanması yerine yapanları ıslak odunla döverek uyarabiliriz bir daha yapıyorlar mı bak:D

[Reply]
Adsız dedi ki...

Bu olayın benzerini ben de yaşadım.Sokakta yürüyorum Kadıköy'de neyse kulağıma bi' ses geldi tanıdık.Ama çıstaka çıstaka bişey.Mağazadan geliyo heralde dedim.Neyse mağazanın içine girdim baktım ordan geliyomuş sahiden..tam o an başımdan aşağıya buz gibi su dökseler daha iyiydi.Sen git Pink Floyd'u miksle.miks senin neyine ulan.Güzelim şarkının içine etmişsin.Nerde the wall part 2 'daki o öğretmene isyan nerde bu çıstak şarkı.Tey Allam ya.Gel sinirlenme.Şimdi bile fena oldum.

[Reply] mit dedi ki...

Remixlerden oldum olası nefret etmişimdir zaten. şimdi nefret etmem için iyi bir sebebim daha oldu.

[Reply]
Adsız dedi ki...

Katılıyorum..Çok gereksiz ve şarkıya bişey kattığı yok tam tersi olanı da götürüyor.

[Reply] mit dedi ki...

Ben de bu yorumuna aynen katılıyorum :)

Yorum Gönder

 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...