27 Temmuz 2011 Çarşamba

İspanya Seyahati – Barcelona – 2. Gün

İspanya seyahati fotoğraflarına devam:)

2. gün müşteri ziyaretlerinden sonra direkt kendimi sokağa attım ve haldır huldur bu son günü mümkün mertebe çok şey görerek değerlendirmeye çalıştım. Önce otele yakın sokaklarda biraz keşfe çıktım.

Daha sonra koştura koştura önce Casa Battlo'ya gittim. Casa Battlo, Antoni Gaudi'nin müthiş eserlerinden birisi. Görebildiğime sevindim.


Buradan Gaudi'nin bir diğer muhteşem eseri olan Sagrada Familia'ya geçtim. Gerçekten inanılmaz bir eser. Ama malesef tam öğle vakti oradaydım ve fotoğraf çekmek bir eziyete dönüştü. Ayrıca bu eserin inşasına, Gaudi'nin ölümünden bu güne hala devam edilmesi nedeniyle, yine vinçler görüntü kirliliği yapıyordu.Buradan da yine haldır huldur koşturarak Parque Güell'e geçtim. Sıcak inanılmazdı, ve parkınaşırı yokuş olan tarafından giriş yaptığım için, tırmanış bittiğinde ölüyorum zannettim. İçmek için aldığım suyun tamamını kafamdan aşağı boşalttım, 2 dakika sonra kurudu. Park başta hiç enteresan gelmedi, daha sonra ilerledikçe şu aşağıdaki meydana geldim. Burası Barcelona'yı yukarıdan gören bir meydan, turistlere çeşitli gösteriler yapan veya da hediyelik eşya satan insanlarla doluydu.Günün kalan saatlerinde yine otel çevresindeki sokaklarda dolandım.
Aşağıdaki anıt ise Christopher Columbus adına yapılmış olan  Mirador de Colom


Akşama doğru yemek için sahile indim ve biraz dolandıktan sonra bir balık restaurantında günü tamamladım.


Otele dönüşte retro ürünler satan bir pazara rastladım ama malesef kapanmıştı. Son toplanan tezgahta gördüklerim;İspanya seyahatim de burada tamamlandı.


Bu arada atlamışım, Madrid'den sonra Valencia'ya  bir müşteriyi görmeye günübirlik gittim. Bu seyahati ise bullet train diye adlandırılan aşağıdaki trenle yaptım ki 300km hızın tadına doyum olmuyor:D
300km hız sırasında bir video çekmeyi de ihmal etmedim:)


[youtube http://www.youtube.com/watch?v=3tUr3lI-LYI]


5 yorum:

[Reply]
sebnem dedi ki...

Barcelona^ya gidip Camp Nou'yu görmemezlik yapmış olmayın lütfen, yanlış görmüş olayım resimleri :D

[Reply] Loreathan dedi ki...

Malesef ona yetişemedim:) Bir dahaki sefere artık.

[Reply] göksuk dedi ki...

ben de o işin aynısından istiyorum:( benim iş için gördüğüm en enterasan yer müdür odası

[Reply] Loreathan dedi ki...

@göksuk ^_^ evet iyi yanlarından biri bu, fotoğraf çekmeyi sevdiğim için de ayrı bir artısı oluyor. Ama düzgün bir fotoğraf makinam 2 senedir var, keşke ilk seyahatten itibaren olsaydı >_<. Senin meslek neydi ki Göksuk?

[Reply] Cem AKYUREK dedi ki...

Muhteşem !!!! Tren çok stres ama binemem ben ona kasılırım içinde :D

Yorum Gönder

 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...